Solanum malacoxylon

Egy igazi gyógyhatású különlegességet hoztam. Eddig én sem tudtam áldásos hatásairól, egyszerűen csak szerettem az ezüstös leveleiért, a szép lilás csengettyűiért, és mert olyan hálás növény.
Solanum Malacoxylon-ró van szó, vagyis a Dél-amerikai csucsorról.
Megjelenése dekoratív, akár kisebb fává is kifejlődhet.
A gondozása a leanderével azonos, a tél beállta előtt őt is fagymentes helyre kell vinni. Annyiban különbözik a leandertől, hogy a Dél-amerikai csucsor lombhullató, a tél folyamán teljesen levetkőzik.
Magyarországon alig ismert ez a növény, szinte nem is esik szó róla, ezért komoly keresésekbe bonyolódtam és előtanulmányokat folytattam a megismerése érdekében. Ellenben Amerikában kutatásokat folytatnak homeopátiás hatásainak a bebizonyítására.
Növénytanilag a csucsor nemzetségbe tartozik. Tehát közeli rokona a burgonyának és a paradicsomnak. A burgonyafélék családjába (Solanaceae) tartozó csucsor nemzetség mintegy 1400 faja közül, csupán 3 honos Európában.
A homeopátiás gyógyhatását igazolandó, Amerikában a juhoknak adagoltak belőle 50 mg, levegőn szárított levelet, hetente háromszor és ezzel jelentős térfogat növelést értek el a szivacsos szerkezetű csontszövet sűrűségében.
Lyon volt, aki először alkalmazta 1981-ben, homeopátiás készítmények formájában Solanum malacoxylont 19 esetben a meszesedés a 10. hónapban már csökkenést mutatott.
Azóta csontrendszeri, izom- és ízületi fájdalmak, panaszok enyhítésére használják. Például ha váll ízületi fájdalmakra, ha kíméletesebb gyógymódot keresel a Solanum malacoxylont tökéletes
A felhasználását, illetőleg az javaslom, inkább csak gyógyszertárakban szerezzük be a növényből készült szereket.

Solanum malacoxylon (Berlin Botanical Garden)
|